M83723/85A2016Y
Mfr.Part #
M83723/85A2016Y
Manufacturer
RMS
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
M83723/85A2016Y
Circular Connector Assemblies
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.183 L x 0.126 W (4.65mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
M83723/85
Lead Spacing :
Product Status :
Obsolete
Features :
Soft Termination, High Voltage
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Ratings :
Thickness (Max) :
0.086 (2.18mm)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Style :
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
200V
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
15 pF