M83723/82S14048L
Mfr.Part #
M83723/82S14048L
Manufacturer
RMS
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
M83723/82S14048L
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Length :
3.2 mm
Brand :
Vishay / Vitramon
Product :
General Type MLCCs
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Packaging :
MouseReel
Tolerance :
0.5 pF
Dielectric :
C0G (NP0)
RoHS :
Details
Width :
1.6 mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
0.8 mm
Product Type :
Ceramic Capacitors
Termination Style :
SMD/SMT
Class :
Class 1
Termination :
Flexible (Soft)
Series :
VJ W1BC Basic Comm
Vishay
Capacitance :
8.2 pF