M83723/76R2016Y
Mfr.Part #
M83723/76R2016Y
Manufacturer
RMS
Description
M83723/76R2016Y
Manufacturer :
RMS
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Size / Dimension :
Square - 0.189 L x 0.181 W x 0.154 H (4.80mm x 4.60mm x 3.90mm)
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
200 Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Termination Style :
Gull wing
Resistive Material :
Cermet
Number of Turns :
11
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C