M55342H12B12H0RWI
Mfr.Part #
M55342H12B12H0RWI
Description
M55342H 50PPM 0603 12K 2% R WI
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
2%
Width :
813μm
Power Rating :
1W
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
12kOhm
Package / Case :
Thickness :
254μm
Length :
1.63mm
Military Standard :
MIL-PRF-55342
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Datasheets
M55342H12B12H0RWI
Vishay M55342H12B12H0RWI
Thin Film, 12kOhm, 2%,