M4A3-32/32-10VI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M4A3-32/32-10VI
Manufacturer
Lattice Semiconductor
Package / Case
44-TQFP
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP
Manufacturer :
Lattice Semiconductor
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Pins :
44
Height Seated (Max) :
1.2mm
Qualification Status :
Not Qualified
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Form :
Gull wing
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Base Part Number :
M4A3-32
Additional Feature :
yes
Number of I/O :
32
Memory Type :
EEPROM
Max Frequency :
100MHz
Output Function :
MACROCELL
Max Supply Voltage :
3.6V
Programmable Type :
In System Programmable
Published :
Pbfree Code :
No
Number of Programmable I/O :
97
Mount :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Number of Terminations :
44
Voltage Supply - Internal :
3V~3.6V
Number of Macro Cells :
32
Number of Gates :
ECCN Code :
EAR99
Series :
ispMACH® 4A
Terminal Position :
QUAD
Operating Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
44-TQFP
Terminal Pitch :
0.8mm
JTAG BST :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Min Supply Voltage :
3V
Pin Count :
Width :
10mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn85Pb15)
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tray
Length :
10mm