M39014/05-2812
Mfr.Part #
M39014/05-2812
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
CAP CER
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
KEMET
2
Reference Standard :
MIL-PRF-39014
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.06mm
Temperature Characteristics Code :
BX
Dielectric :
X7R
JESD-609 Code :
e0
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Molded
Multilayer :
yes
Tolerance :
10%
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
39pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Termination :
Axial
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Packing Method :
Bulk
Datasheets
M39014/05-2812
39pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded