M39014/01-1292VTR2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M39014/01-1292VTR2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
4.83mm
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
BX
Custom Capabilities :
Tape and Reel
Tolerance :
10%
Lead Pitch :
5.08mm
Depth :
2.29mm
Reference Standard :
MIL-C-39014/01
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Radial
Size Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
39pF
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Factory Lead Time :
22 Weeks
Dielectric :
X7R
Length :
4.83mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
M39014/01-1292VTR2
39pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial