M39006/09-8666
Mfr.Part #
M39006/09-8666
Description
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL
Size / Dimension :
0.406Diax0.828L 10.31mmx21.03mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Capacitance :
390µF
Published :
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
T3
Series :
Military, MIL-PRF-39006/09, CLR65
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
M39006/09-8666
390μF ±10% Bulk Axial