M39006/09-8345
Mfr.Part #
M39006/09-8345
Description
CAP TANT 39UF 5% 60V AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Manufacturer Size Code :
T2
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
60V
Size / Dimension :
0.312Diax0.704L 7.92mmx17.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
39μF
Series :
Military, MIL-PRF-39006/09, CLR65
Published :
Datasheets
M39006/09-8345
39μF ±5% Bulk Axial