M39006/09-8344
Mfr.Part #
M39006/09-8344
Description
CAP TANT 39UF 10% 60V AXIAL
Voltage - Rated :
60V
Size / Dimension :
0.312Diax0.704L 7.92mmx17.88mm
Manufacturer Size Code :
T2
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Capacitance :
39μF
Series :
Military, MIL-PRF-39006/09, CLR65
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
M39006/09-8344
39μF ±10% Bulk Axial