M39006/09-8343
Mfr.Part #
M39006/09-8343
Manufacturer
Vishay / Sprague
Description
CAP TANT 39UF 20% 60V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Manufacturer Size Code :
T2
Capacitance :
39μF
Series :
Military, MIL-PRF-39006/09, CLR65
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
60V
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.312Diax0.704L 7.92mmx17.88mm
Datasheets
M39006/09-8343
39μF ±20% Bulk Axial