M39003/09-0361/HSD
Mfr.Part #
M39003/09-0361/HSD
Description
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Capacitance :
39μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Manufacturer Size Code :
D
Series :
Military, MIL-PRF-39003/9, CSR21
Size / Dimension :
0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
39μF ±5% 120mOhm Bulk Axial