M39003/09-0138/HSD
Mfr.Part #
M39003/09-0138/HSD
Description
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
39μF
Tolerance :
±5%
Manufacturer Size Code :
C
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Series :
Military, MIL-PRF-39003/9, CSR21
Axial
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Voltage - Rated :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
39μF ±5% 120mOhm Bulk Axial