M39003/03-4037H
Mfr.Part #
M39003/03-4037H
Description
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
39μF
Manufacturer Size Code :
B
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Failure Rate :
D (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
15V
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
Axial
Datasheets
M39003/03-4037H
39μF ±10% Bulk Axial