M39003/03-4028/HSD
Mfr.Part #
M39003/03-4028/HSD
Description
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL
Series :
Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23
Capacitance :
390µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
Manufacturer Size Code :
D
Failure Rate :
D (0.001%)
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
390μF ±10% Bulk Axial