M39003/03-0270/TR
Mfr.Part #
M39003/03-0270/TR
Description
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35V
Failure Rate :
P (0.1%)
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Hermetically Sealed
Diameter :
7.34mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
MIL-PRF-39003
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Feature :
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
39μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Length :
17.42mm