M39003/03-0170/HSD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M39003/03-0170/HSD
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
35V
Series :
Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23
Feature :
High Reliability
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Type :
Hermetically Sealed
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial
Failure Rate :
M (1%)
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
C
Capacitance :
39μF
39μF ±10% Bulk Axial