M39003/01-8363/98
Mfr.Part #
M39003/01-8363/98
Description
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.39µF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Series :
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Manufacturer Size Code :
A
Failure Rate :
D (0.001%)
Packaging :
Bulk
Datasheets
M39003/01-8363/98
0.39μF ±10% Bulk Axial