M39003/01-8362/HSD
Mfr.Part #
M39003/01-8362/HSD
Description
CAP TANT 0.39UF 5% 100V AXIAL
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Failure Rate :
D (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Voltage - Rated :
100V
Military Standard :
MIL-PRF-39003
Mounting Type :
Through Hole
Length :
7.26mm
Capacitance :
0.39µF
Axial
Diameter :
3.43mm
Manufacturer Size Code :
A
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
0.39μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Axial