M39003/01-7343
Mfr.Part #
M39003/01-7343
Description
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL
Manufacturer Size Code :
A
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.26mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
C (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Military Standard :
MIL-PRF-39003
Diameter :
3.43mm
Capacitance :
0.082µF
Datasheets
M39003/01-7343
0.082μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Axial