M39003/01-7118H
Mfr.Part #
M39003/01-7118H
Description
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Tolerance :
±5%
Capacitance :
39μF
Length :
19.96mm
Size / Dimension :
0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Published :
Manufacturer Size Code :
D
High Reliability
Diameter :
8.92mm
Military Standard :
MIL-PRF-39003
Voltage - Rated :
35V
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
M39003/01-7118H
39μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Axial