M39003/01-6362/HSD
Mfr.Part #
M39003/01-6362/HSD
Description
CAP TANT 0.39UF 5% 100V AXIAL
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
B (0.1%)
Capacitance :
0.39µF
Voltage - Rated :
100V
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
7.26mm
Diameter :
3.43mm
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Tolerance :
±5%
Manufacturer Size Code :
A
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-39003
Max Operating Temperature :
125°C
High Reliability
0.39μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Axial