M34C107K030BZSS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M34C107K030BZSS
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 30V SMD
Stock
31
In Stock :
31
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
30V
Polarity :
POLARIZED
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
2
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.835Lx0.315W 21.20mmx8.00mm
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
Depth :
8mm
Height Seated (Max) :
0.307 7.80mm
Series :
M34
Height :
7.5mm
JESD-609 Code :
e0
Dielectric Material :
TANTALUM (WET)
Manufacturer Size Code :
C
ECCN Code :
EAR99
Published :
2009
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±10%
Feature :
Wet Tantalum
Capacitance :
100μF
Mounting Type :
Surface Mount
Leakage Current :
0.001mA