M3253504E2A104KZMB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M3253504E2A104KZMB
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
Military, MIL-PRF-32535
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.050W 2.01mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.060 1.52mm
Capacitance :
0.1μF
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
KEMET M3253504E2A104KZMB
Military, MIL-PRF-32535 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.050W 2.01mmx1.27mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)