M30LW128D110N6
Mfr.Part #
M30LW128D110N6
Manufacturer
STMicroelectronics
Package / Case
56-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC FLASH 128MBIT PARALLEL 56TSOP
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Memory
Length :
18.4mm
Command User Interface :
yes
Power Supplies :
3/3.3V
Memory Format :
Flash
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Density :
128 Mb
Common Flash Interface :
yes
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Memory Interface :
Parallel
Number of Functions :
1
Number of Sectors/Size :
128
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Toggle Bit :
No
Alternate Memory Width :
8
Terminal Position :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Organization :
8MX16
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Number of Terminations :
56
Base Part Number :
M30LW128
Supply Voltage :
3V
Frequency :
110GHz
Sector Size :
128K
HTS Code :
ECCN Code :
3A991.B.1.A
Reach Compliance Code :
not_compliant
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tube
Memory Width :
16
Standby Current-Max :
0.00008A
Pin Count :
56
Access Time (Max) :
110 ns
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Height Seated (Max) :
1.2mm
Memory Size :
128Mb 8M x 8 x 2 4M x 16
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Data Polling :
No
Number of Pins :
Data Bus Width :
16b
Programming Voltage :
3.3V
Nominal Supply Current :
20mA
Page Size :
4/8words
Terminal Pitch :
0.5mm
Ready/Busy :
Write Cycle Time - Word, Page :
110ns
Sync/Async :
ASYNCHRONOUS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Memory Type :
Non-Volatile
Datasheets
M30LW128D110N6
Introducing Memory STMicroelectronics M30LW128D110N6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:56-TFSOP (0.724, 18.40mm Width), Number of Terminations:56, Base Part Number:M30LW128, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Number of Pins:56, M30LW128D110N6 pinout, M30LW128D110N6 datasheet PDF, M30LW128D110N6 amp .Beyond Memory STMicroelectronics M30LW128D110N6 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.