M2SJ-90A1-24SG
Mfr.Part #
M2SJ-90A1-24SG
Manufacturer
Omron Automation
Description
INDICATOR GREEN REC.24V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Ratings :
AC/DC
Voltage :
24V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Termination :
Quick Connect
Current :
8mA
Lamp Color :
Green
Lens Transparency :
Diffused
Panel Cutout Dimensions :
0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
Panel Cutout Shape :
RECTANGULAR
Reach Compliance Code :
Unknown
Type :
LED
ECCN Code :
EAR99
Lens Size :
19.40mmx13.20mm
Datasheets
M2SJ-90A1-24SG
Introducing Omron Automation M2SJ-90A1-24SG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, M2SJ-90A1-24SG pinout, M2SJ-90A1-24SG datasheet PDF, M2SJ-90A1-24SG amp .Beyond Omron Automation M2SJ-90A1-24SG ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.