M2SA-90A1-24SG
Mfr.Part #
M2SA-90A1-24SG
Manufacturer
Omron Automation
Description
INDICATOR GREEN SQUARE 24V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Ratings :
AC/DC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
LED
Lens Size :
13.20mm
Lens Transparency :
Diffused
Termination :
Quick Connect
Panel Cutout Shape :
Square
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Voltage :
24V
Lens Style :
Square with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
20 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Lamp Color :
Green
Datasheets
M2SA-90A1-24SG
Introducing Omron Automation M2SA-90A1-24SG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, M2SA-90A1-24SG pinout, M2SA-90A1-24SG datasheet PDF, M2SA-90A1-24SG amp .Beyond Omron Automation M2SA-90A1-24SG ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.