M2PJ-90A11-24AR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M2PJ-90A11-24AR
Manufacturer
Omron Automation
Description
INDICATOR RED REC.24V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Reach Compliance Code :
Unknown
Lens Transparency :
Diffused
Lamp Color :
Red
Type :
LED
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AC/DC
Termination :
Quick Connect
ECCN Code :
EAR99
Voltage :
24V
Panel Cutout Shape :
RECTANGULAR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lens Size :
26.10mmx18.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
1.20 x 0.93 (30.50mm x 23.50mm)
Datasheets
M2PJ-90A11-24AR
Introducing Omron Automation M2PJ-90A11-24AR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, M2PJ-90A11-24AR pinout, M2PJ-90A11-24AR datasheet PDF, M2PJ-90A11-24AR amp .Beyond Omron Automation M2PJ-90A11-24AR ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.