M2951-PH-4.7-3-3.2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M2951-PH-4.7-3-3.2
Manufacturer
RAF
Description
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Series :
Thickness - Overall :
0.150 (3.80mm)
Diameter - Shoulder :
0.185 (4.70mm)
Diameter - Inside :
0.126 (3.20mm)
Diameter - Outside :
0.276 (7.01mm)
Package :
Bulk
Material :
Phenol
Product Status :
Active
Length - Below Head :
0.118 (3.00mm)