M22R104M5-F
Mfr.Part #
M22R104M5-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Stock
913
In Stock :
913
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
5.08mm
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Diameter :
101.6 µm
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
X7R
Width :
3.81mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
0.1μF
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.320 8.12mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Pins :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height :
6.604mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm
Published :
2006
Mounting Type :
Through Hole
Series :
M22
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
M22R104M5-F
Cornell Dubilier Electronics M22R104M5-F
M22 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
M22R104M5-F Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.5.08mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
M22R104M5-F Features
a size/dimension of 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V