M22-FR-12A
Mfr.Part #
M22-FR-12A
Manufacturer
Omron Automation
Description
PILOT LIGHT 12V LED ROUND RED
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Current :
8mA
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Size :
29.70mm Dia
Ingress Protection :
IP65
Reach Compliance Code :
Unknown
Lamp Color :
Red
Panel Cutout Dimensions :
0.88 (22.35mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
LED
Panel Cutout Shape :
Round
Lead Free :
Lead Free
Series :
M22
Voltage :
12V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Lens Transparency :
Diffused
Ratings :
AC/DC
Datasheets
M22-FR-12A
Introducing Omron Automation M22-FR-12A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V, M22-FR-12A pinout, M22-FR-12A datasheet PDF, M22-FR-12A amp .Beyond Omron Automation M22-FR-12A ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.