M22-3021500
Mfr.Part #
M22-3021500
Manufacturer
Harwin
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Connector Housings
MIL Conformance :
No
Pitch :
0.079 2.00mm
Contact Gender :
FEMALE
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Series :
M22
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Contact Termination :
Crimp
Radiation Hardening :
No
Mount :
Free Hanging
Reference Standard :
UL
Pbfree Code :
yes
Body Breadth :
0.165 inch
Factory Lead Time :
7 Weeks
Body Length or Diameter :
1.181 inch
Note :
Contacts Not Included
Total Number of Contacts :
30
Number of Rows :
2
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Filter Feature :
Insulation Resistance :
5000000000Ohm
Orientation :
Straight
Color :
Black
Packaging :
Bulk
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Rated Current (Signal) :
2A
Reliability :
COMMERCIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Type :
Female Socket
DIN Conformance :
Insulation Material :
Nylon
Published :
Number of Positions :
30
IEC Conformance :
Option :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature (Max) :
105°C
UL Flammability Code :
94V-0
Connector Type :
Receptacle
Dielectric Withstanding Voltage :
1500VAC V
Mixed Contacts :
Datasheets
M22-3021500
Harwin M22-3021500
2 Rows Receptacle Bulk Black 30 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp M22
M22-3021500 Overview
M22-3021500 Features
M22 series
M22-3021500 Applications
There are a lot of Harwin Inc.
M22-3021500 Rectangular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM