M1990-A-3506-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M1990-A-3506-S
Manufacturer
RAF
Description
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Length - Overall :
0.783 (19.90mm)
Color :
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)
Weight :
Type :
Round Standoff
Product Status :
Active
Material :
Steel
Series :
Plating :
Diameter - Inside :
0.150 (3.80mm)
Features :
Diameter - Outside :
0.236 (6.00mm)