M1959-C-2545-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M1959-C-2545-B
Manufacturer
RAF
Description
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Diameter - Inside :
0.115 (2.92mm)
Type :
Round Standoff
Plating :
Package :
Bulk
Length - Overall :
1.000 (25.40mm)
Material :
Brass
Series :
Features :
Weight :
Gender :
Female, Swage
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)
Screw, Thread Size :
M2.5x0.45
Threaded/Unthreaded :
Threaded
Color :
Product Status :
Active
Diameter - Outside :
0.177 (4.50mm)