M1871-B-4007-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M1871-B-4007-S
Manufacturer
RAF
Description
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Package :
Bulk
Color :
Screw, Thread Size :
M4x0.7
Product Status :
Active
Length - Overall :
0.157 (4.00mm)
Type :
Round Standoff
Series :
Threaded/Unthreaded :
Threaded
Diameter - Inside :
Material :
Steel
Features :
Weight :
Gender :
Female, Swage
Diameter - Outside :
0.315 (8.00mm)
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)