M165-TA-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M165-TA-24
Manufacturer
Omron Automation
Description
PILOT LIGHT 24V INCAND ROUND BLU
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Termination :
Quick Connect
Ratings :
AC/DC
Max Operating Temperature :
55°C
Voltage :
28V
Lens Transparency :
Diffused
ECCN Code :
EAR99
Type :
Incandescent
Min Operating Temperature :
-10°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
M16
Published :
Lead Free :
Lead Free
Lens Size :
15.10mm Dia
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lamp Color :
Blue
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Style :
Round with Flat Top
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Feature :
Oil Resistant
Current :
24mA
Panel Cutout Shape :
Round
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Ingress Protection :
IP65
Contact Current Rating :
10mA
Datasheets
M165-TA-24
Introducing Omron Automation M165-TA-24 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:28V, Type:Incandescent, M165-TA-24 pinout, M165-TA-24 datasheet PDF, M165-TA-24 amp .Beyond Omron Automation M165-TA-24 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.