M165-AY-12
Mfr.Part #
M165-AY-12
Description
PILOT LIGHT 12V INCAND SQR YEL
Lens Size :
15.10mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage :
14V
Contact Current Rating :
15mA
Type :
Incandescent
Lamp Color :
Yellow
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
M16
ECCN Code :
EAR99
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Published :
Current :
40mA
Datasheets
M165-AY-12
Introducing Omron Automation M165-AY-12 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:14V, Type:Incandescent, M165-AY-12 pinout, M165-AY-12 datasheet PDF, M165-AY-12 amp .Beyond Omron Automation M165-AY-12 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.