M165-AR-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M165-AR-24
Manufacturer
Omron Automation
Description
PILOT LIGHT 24V INCAND SQR RED
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Published :
Lamp Color :
Red
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Lens Size :
15.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Feature :
Oil Resistant
Contact Current Rating :
10mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Incandescent
Ingress Protection :
IP65
Lens Transparency :
Diffused
Current :
24mA
Termination :
Quick Connect
Lead Free :
Lead Free
Lens Style :
Square with Flat Top
Ratings :
AC/DC
Height :
31mm
Diameter :
16mm
Series :
M16
Factory Lead Time :
9 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
24V
Voltage :
28V
Panel Cutout Shape :
Round
Datasheets
M165-AR-24
Introducing Omron Automation M165-AR-24 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:28V, M165-AR-24 pinout, M165-AR-24 datasheet PDF, M165-AR-24 amp .Beyond Omron Automation M165-AR-24 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.