M16-TA-24D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M16-TA-24D
Manufacturer
Omron Automation
Description
PILOT LIGHT 24V LED ROUND BLUE
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Series :
M16
Lens Size :
15.10mm Dia
Ingress Protection :
IP40
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Lens Transparency :
Diffused
Published :
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-10°C
Ratings :
AC/DC
Termination :
Quick Connect
Radiation Hardening :
No
Current :
8mA
Contact Current Rating :
10mA
Factory Lead Time :
3 Weeks
Type :
LED
Lens Style :
Round with Flat Top
Max Operating Temperature :
55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Cutout Shape :
Round
Lamp Color :
Blue
Lead Free :
Lead Free
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Voltage :
24V
Datasheets
M16-TA-24D
Introducing Omron Automation M16-TA-24D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, M16-TA-24D pinout, M16-TA-24D datasheet PDF, M16-TA-24D amp .Beyond Omron Automation M16-TA-24D ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.