M1519-C-2545-SS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M1519-C-2545-SS
Manufacturer
RAF
Description
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Screw, Thread Size :
M2.5x0.45
Material :
Stainless Steel
Series :
Diameter - Outside :
0.177 (4.50mm)
Diameter - Inside :
0.115 (2.92mm)
Weight :
Gender :
Female, Swage
Package :
Bulk
Features :
Type :
Round Standoff
Product Status :
Active
Color :
Plating :
Threaded/Unthreaded :
Threaded
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)
Length - Overall :
1.000 (25.40mm)