M1409-3506-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M1409-3506-B
Manufacturer
RAF
Description
METRIC HEX STANDOFFPLAIN BRASS10
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)
Gender :
Female, Female
Diameter - Inside :
Tool Type :
Combination
Features :
Angled 15°, Chrome Finish
Screw, Thread Size :
M3.5x0.6
Plating :
Color :
Length - Overall :
0.472 (12.00mm)
End - Size :
3/8
Weight :
Type :
Hex Standoff
Material :
Brass
Package :
Bulk
Series :
Product Status :
Active
Diameter - Outside :
0.394 (10.00mm) Hex
Threaded/Unthreaded :
Threaded
Length :
5.51 (140.0mm)