M1351-4007-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M1351-4007-B
Manufacturer
RAF
Description
METRIC HEX STANDOFFPLAIN BRASS8M
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Plating :
Screw, Thread Size :
M4x0.7
Product Status :
Active
Diameter - Inside :
Gender :
Female, Female
Material :
Brass
Series :
Length - Overall :
0.157 (4.00mm)
Diameter - Outside :
0.315 (8.00mm) Hex
Threaded/Unthreaded :
Threaded
Weight :
Package :
Bulk
Color :
Type :
Hex Standoff
Features :
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)