M1208050D3162DP500
Mfr.Part #
M1208050D3162DP500
Manufacturer
Vishay
Description
M10, M11, M12, M25 SERIES
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155 °C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Package :
Bulk
Series :
Voltage Rating :
150 V
Tolerance :
0.1 %
Product Status :
Obsolete
Composition :
Thin Film
Power Rating :
500 mW
Resistance :
360 Ω
Min Operating Temperature :
-55 °C
Height :
650 µm
Datasheets
M1208050D3162DP500
- Series, Thin Film, 360 Ω, 0.1 %,