M1123-5008-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M1123-5008-B
Manufacturer
RAF
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
METRIC ROUND STANDOFFPLAIN BRASS
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Type :
Round Standoff
Diameter - Outside :
0.315 (8.00mm)
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)
Length - Overall :
1.102 (28.00mm)
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
Material :
Brass
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Threaded/Unthreaded :
Threaded
Plating :
Impedance :
50 Ohms
Screw, Thread Size :
M5x0.8
Gender :
Female, Female
Series :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Attenuation Value :
2dB
Product Status :
Active
Diameter - Inside :
Power (Watts) :
63mW