M1.5KE9.1A
Mfr.Part #
M1.5KE9.1A
Description
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC CASE-1
Product Category :
Element Configuration :
Single
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Number of Pins :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Number of Elements :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
8.65V
Pin Count :
2
Direction :
Through Hole
Mount :
1
Test Current :
1mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Peak Pulse Current :
12A
Reverse Standoff Voltage :
7.78V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Case Connection :
Isolated
Terminal Finish :
TIN LEAD
Peak Pulse Power :
1.5kW
Clamping Voltage :
13.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
112A