M0940-C-35-AL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M0940-C-35-AL
Manufacturer
RAF
Description
METRIC ROUND SWAGE SPACERPLAIN A
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Package :
Bulk
Diameter - Outside :
0.236 (6.00mm)
Type :
Round Spacer
Threaded/Unthreaded :
Unthreaded
Material :
Aluminum
Length - Overall :
0.370 (9.40mm)
Features :
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)
Series :
Weight :
Gender :
Female, Swage
Product Status :
Active
Color :
Screw, Thread Size :
M3.5
Plating :
Diameter - Inside :
0.146 (3.70mm)