M0624-35-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M0624-35-B
Manufacturer
RAF
Description
METRIC ROUND SPACERPLAIN BRASS8M
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Plating :
Weight :
Screw, Thread Size :
M3.5
Material :
Brass
Product Status :
Active
Diameter - Inside :
0.146 (3.70mm)
Threaded/Unthreaded :
Unthreaded
Diameter - Outside :
0.315 (8.00mm)
Type :
Round Spacer
Series :
Color :
Package :
Bulk
Between Board Height :
0.594 (15.08mm)
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.378 (35.00mm)