LY T77K-K2M1-26-Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LY T77K-K2M1-26-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
2-SMD, Z-Bend
Datasheet
Download
Description
LED YELLOW CLEAR SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Size / Dimension :
3.20mm Lx2.80mm W
Series :
TOPLED® - Reverse Gullwing
Millicandela Rating :
15.7mcd
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Size :
2.40mm Dia
Package / Case :
2-SMD, Z-Bend
Wavelength - Peak :
591nm
Wavelength - Dominant :
587nm
Mounting Type :
Surface Mount, Bottom Entry
Supplier Device Package :
SMD
Configuration :
Standard
Height (Max) :
2.10mm
Color :
Yellow
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
120°
Lens Transparency :
Clear
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Lens Color :
Colorless
Current - Test :
2mA