LXV300-012SW
Mfr.Part #
LXV300-012SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 12V 23.3A
Product Category :
Weight :
3.4lbs 1.5kg
Voltage - Isolation :
3.75kV
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Mounting Type :
Chassis Mount
Type :
Constant Voltage
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
LXV300 (300W)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination Style :
Voltage - Output :
12V
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
300W
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Size / Dimension :
8.82Lx3.47W x 1.30 H 224.0mmx88.0mmx33.0mm
Topology :
AC DC Converter
Ratings :
IP67
Current - Output (Max) :
23.3A
Voltage - Input (Min) :
90VAC