LXD26-1050SW
Mfr.Part #
LXD26-1050SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-25V 1.05A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
3kV
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Size / Dimension :
3.15Lx3.07W x 1.06 H 80.0mmx78.0mmx27.0mm
Ratings :
IP66
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Efficiency :
84%
Voltage - Output :
13V~25V
AC DC Converter
Series :
LXD26 (26W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Chassis Mount
Weight :
0.441lb 200.03g
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
26W
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Current - Output (Max) :
1.05A